CİSST’tan LGBT Mahpuslar İçin Çağrı

Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği, Özel İhtiyaçları Olan Mahpuslar projesi kapsamında LGBT mahpuslarla ilgili çalışmalar da yürütüyor. Bu çalışmalar kapsamında yapılacak olan toplantıya dair yayınlanan bir yazıyı okuyucularımızla paylaşıyoruz.

LGBT Mahpuslar İçin CİSST’tan Davet Var

Cezaevleri alanında çalışma yürüten Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği (CİSST) Özel İhtiyaçlaİrı Olan Mahpuslar projesi kapsamında yürütülecek olan LGBT Mahpuslar çalışmasına katkılarınızı bekliyor.

Çalışma ile ilgili bir açıklama ve davet yayınlayan CİSST’in çağrısında şu cümleler yer alıyor; “Ülkemizde yaşayan LGBT bireylere yönelik gerek toplum gerekse de devlet nezdinde sorunlar yaşadığı, damgalandığı, kamusal hizmetlerden faydalanması önünde engeller olduğu bilinen bir gerçektir. Söz konusu olumsuzlukların, hapishanelerde tutuklu ya da hükümlü olarak bulunan LGBT bireyler için de ciddi sorunlar yaşattığı öngörülebilir bir durumdur. Bu sebeple, hapishaneler ve buralarda bulunan/bulunacak olan bireylerin tutukluluk ve hükümlülük hallerini insan onuruna yaraşır koşullarda sürdürülmesinin sağlanması önemli bir husustur.”

29 Ocak 2013 (Salı) Saat 15-17 30 Uluslar arası Af Örgütü Türkiye Şubesi Merkez Ofisinde (Hamalbaşı Cd. No: 22 Dükkan 2 Beyoğlu/İstanbul) düzenlenecek olan toplantıya herkesi davet eden derneğin açıklamasının devamı şu şekilde:

“Bu proje sayesinde LGBT mahpusların sorunlarını ortaya çıkarmayı, çözüm önerilerini kendilerinden dinlemeyi, bu konuda kamuoyunda bir farkındalık yaratmayı, mahpuslarla sivil toplum örgütleri arasında bir bağ kurmayı amaçlıyoruz.

Projeye katılım sağlayarak, LGBT mahpusların sorunlarının tespiti ve çözüm önerilerinin ortaya konmasında bilgi birikiminizi ve görüşlerinizi paylaşmanız bizi mutlu edecektir.”

Haber: Evren E. Çakmak/KaosGL

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: