Metiner Eskişehir Hapishanesindeki LGBTİ Mahpusları Ziyaret Etti

TBMM Cezaevi Alt Komisyonu Başkanı, AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Eskişehir H Tipi Hapishanesi’nde inceleme ziyareti başlattıklarını ve LGBTİ mahpuslarla görüştüklerini aktardı.

Birgün’ün haberine göre: “Metiner, Cezaevindeki LGBTİ bireyler ile PKK üyeliğinden yatan mahkûmları ziyaret ettiklerini ve kötü muamele ve işkence gibi bir şikayet duymadıklarını söyledi. ‘Çıplak arama’ dan kaynaklı genel bir şikayet olduğunu söyleyen Metiner, güvenlik gerekçesiyle çıplak arama yapıldığını ifade etti ve “Şu anki çıplak arama bu sebeple yapılıyor. Yoksa niye durup dururken çıplak aransın. Yarın teknoloji gelişir, dedektörler tespit etme imkanına kavuşur o zamanda dedektörler kullanılır” diye konuştu.”

Eylül ayında Pembe Hayat LGBTT Dayanışma Derneği avukatlarından Rıza Yalçın Koçak Eskişehir Hapishanesindeki LGBTİ mahpuslarla görüşmüş, şikayetlerini dinlemiş, görüşmeler sonucunda  hapishanede LGBTİ’lere yönelik keyfi uygulamalar ve yoğun baskı olduğunu belirtmişti.

Haberin detayları için bkz: https://lgbthapiste.wordpress.com/2016/09/21/eskisehir-hapishanesindeki-lgbti-mahpuslarin-durumu/

02.11.2016

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: