Trans Mahpus İçin Sevk Ücreti Desteği

Trans mahpuslar cinsiyet geçiş süreçlerini Türkiye hapishanelerinde tamamlayabilmekte ve ameliyat masrafları devlet tarafından karşılanmaktadır. Cinsiyet geçiş ameliyatlarını yapan sayılı hastane vardır. Türkiye’nin farklı hapishanelerinde kalan trans mahpusların bu sayılı hastanelere sevk edilmeleri gerekmektedir. Sevk edilmeleri durumunda yol masraflarını da kendileri karşılamak zorundadır. Uzun zamandır mektuplaştığımız Esra’nın cinsiyet geçiş sürecini tamamlayabilmesi için hastaneye sevkinin gerçekleşmesi, sevkinin gerçekleşebilmesi için de sevk ücretini karşılayabilmesi gerekmektedir. Destek olmak için: arkunmer@gmail.com  adresine mail atabilirsiniz.

Esra’nın vasisi Merve’nin bizlere ilettiği maili sizlerle paylaşıyoruz.

Bugün Esra ile görüştüm telefonda, ameliyat için İstanbul’a sevki olacak. Ancak Adalet Bakanlığı sevk için masrafını kendisi karşılaması gerekiyor demiş. Sevk için ortalama 500 lira gibi bir paraya ihtiyaç var. Ben konuyla ilgili ulaşabildiğim herkese ulaşıyorum ki parayı pazartesi gününe kadar gönderebileyim; sevk önümüzdeki hafta olsun. Haberi birkaç dakika once aldım, o yüzden aciliyetli yaziyorum. İstanbul’a sevk hem ameliyat sürecinin hızlanması hem de burada yalnız kalmayacağı açısından önem taşıyor. 

Dayanışmayla.

 

Ayrıca LGBTİ mahpuslara destek olmak, doğrudan isteklerini kendisine yollamak isterseniz  bu ihtiyaçları nasıl yollayabileceğinize dair bilgi almak için CİSST’in 0212 293 69 82 numaralı telefonunu arayabilirsiniz.

Not: Derneğimiz doğrudan maddi yardım kabul etmemekte, dayanışmaya ihtiyacı olan mahpusların bilgisini vermektedir. Ödemeler mahpusların kendi posta hesaplarına yapılmaktadır. Ayrıca hapishanelere dışarıdan buzdolabı gibi eşyalar kabul edilmemekte, bu tür ihtiyaçlar kantinden sağlanmaktadır. Bu nedenle eşya değil, eşyanın ücreti talep edilmektedir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: