“Sen Bana TUTSAK, Ben Sana YASAK!”

Posted on 15 Aralık 2017

0


Nakka LGBTİ+ LGBTİ mahpusların sorunlarının konuşulacağı bir söyleşi ve sonrasında mahpusların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik dayanışma partisi organize ediyor. Etkinliğin detaylarına aşağıda ulaşabilirsiniz.

 

“İçeride Koli Yaptın mı?” SÖYLEŞİ

Artan baskılar ile tutsak edilen LGBTİ+’ların sayısı da artıyor. Peki cezaevlerinde hayat nasıl? Hapishanelerde LGBTİ+’lar neler yaşar, neye ihtiyaç duyar; gizlenir mi, açılır mı; siyasi mi adi mi; koli mi yapar, dolu mu yağar? Hem cezaevine girmiş çıkmış arkadaşlarımızın mahpusluk deneyimlerini dinliyor ve hem de halen tutsak olanlar hakkında bilgiler alıyor, kafamızdaki soruları onlara soruyoruz.

Katılımcılar: Uğur, Diren (adına Resul), Burak, Hilal (CİSST-hapistelgbti ağı)
Kolaylaştırıcı: Derya (hapistelgbti ağı)

Leman kültür, 18:00

23 Aralık

https://www.facebook.com/events/540070353036164/ 

Parti: “Sen Bana TUTSAK, Ben Sana YASAK!”

Okulda, işte, mecliste; gözaltında, denetimli serbestlikte, hapiste: LGBTİ+ lar her yerde. Terör, erör; feminen, maskulen; bayrak, sakarya denerek hepimizin yolu OHAL dönemi ile artan bir şekilde, mahpustan geçmeye başladı. Bu süreçte Ankara vilayetinde muktedirlerin buyurduğu yasakların ardından bir çok şehirde keyfi olarak LGBTİ+ temalı etkinlikler yasaklandı ya da engellenmeye çalışıldı. Vilayetlere de muktedirlere de; onların sınırlarına da yasaklarına da nakka , nakinta!
Nakkalgbti+ sizleri tutsak edilen LGBTİ+’lar ile dayanışma partisine ve hemen öncesinde yapılacak olan söyleşiye* davet ediyor ve tutsaklara ufak bir ekonomik kaynak yaratmanızı istiyor.

giriş: 10 TL

Birlikte olmanın, hep beraber eğlenmenin gücü ve politikliği il 23 Aralık, 22:00’de Ren Bar’da (Eski Nayah) görüşmek üzere…

CHANTAGE MONTAGE 22:00-00:30
Barbara, Lezbiyen olan 00:30-03:00
DEEPİNOZA 03:00-05:00

 
Reklamlar